Znajdź w serwisie

.

Dyskusyjny Klub Książki

Godziny otwarcia

Poniedziałek 11.00 - 19.00
Wtorek 9.00 - 16.00
Środa 11.00 - 19.00
Czwartek 9.00 - 16.00
Piątek 11.00 - 19.00
Sobota   (I i III m-ca) 10.00 - 15.00 

Z naszej galerii

p010.jpg

w.bibliotece.pl

Portal e-Usług bibliotecznych w.bibliotece.pl

Biblioteka Narodowa

NPRC 2021-2025

Biblioteki zamknięte do odwołania

Otwarcie bibliotek nastąpi w drugim etapie. Data wejścia w życie tego i pozostałych etapów znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19 będą ustalane na bieżąco na podstawie dynamiki nowych zachorowań.

Kody do Legimi - kwiecień!

 Zadzwoń do biblioteki w godzinach od 9:00 - 13:00 lub napisz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.. Warunkiem otrzymania kodu jest podanie nr. karty bibliotecznej. Nie robimy rezerwacji. Kody wydajemy według kolejności zgłoszeń do wyczerpania zapasu.

Wolne Lektury dostępne w katalogu online naszej biblioteki.

Dodatkowa usługa dla czytelników korzystających z katalogu on-line naszej biblioteki. Wyszukując lektury w naszym katalogu możemy skorzystać z pozycji oferowanych przez „Wolne Lektury”.
Projekt „Wolne Lektury” pozyskuje reprodukcje cyfrowe wykonane przez Bibliotekę Narodową, Bibliotekę Śląską i Bibliotekę Elbląską, odpowiednio przetwarza ich treść, a następnie udostępnia za darmo w sieci internetowej. W zbiorach tej biblioteki znajduje się ponad 2600 utworów, które trafiły do domeny publicznej i które zostały udostępnione w przyjaznych formatach, służących do odczytania w urządzeniach mobilnych oraz w internecie (m.in. pdf, mobi, epub, html). Są tam również dokumenty dźwiękowe, które można z powodzeniem odtwarzać w formie audiobooków. Dostęp do „Wolnych Lektur” jest możliwy z katalogu bibliotecznego on-line naszej Biblioteki, w którym informacje o zasobach zostały odpowiednio pogrupowane i zaindeksowane przez system biblioteczny, jednak sama treść „Wolnych Lektur” pozostała nienaruszona, aby nie naruszyć obowiązkowego prawa własności danych. Czytelnik, który przykładowo wpisze w wyszukiwarce „Dziady” uzyska informacje o zbiorach tradycyjnych, dostępnych w sieci bibliotek, oraz informację o dokumencie w formie elektronicznej. Jest to właśnie opis dzieła dostępnego z „Wolnych Lektur”, który można pobrać w całości lub we fragmentach w jednym z natywnych formatów dla e-czytników lub jako PDF.

 

 

https://blonie-bpg.sowa.pl/sowacgi.php?KatID=0&typ=repl&plnk=__tyt.ser_Wolne+Lektury&sort=byscore&view=1

 

Mała książka - wielki człowiek

 

Biblioteka Publiczna Gminy Błonie bierze udział w ogólnopolskiej kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek” realizowanej przez Instytut Książki oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Już ponad 100 małych czytelników odebrało w Bibliotece wyjątkowy prezent — książkę „Pierwsze czytanki dla…”

Zapraszamy kolejnych chętnych po wyprawki czytelnicze!

 

Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym (3-6 lat), które przyjdzie do biblioteki otrzyma
w prezencie Wyprawkę Czytelniczą
na dobry czytelniczy start.

W wyprawce dzieci znajdą książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki. Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny zarówno dla bibliotek, jak również dla dzieci i ich rodziców.

 

 

BIBLIOTEKI NIECZYNNE DO ODWOŁANIA

Na podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii § 6 ust. 1 pkt. 2 oraz § 7 ust. 1 pkt. 1 zakaz prowadzenia działalności bibliotecznej zostaje wprowadzony do odwołania. 

Wszystkie placówki Biblioteki Publicznej Gminy Błonie będą zamknięte do odwołania. 


O nowych decyzjach powiadomimy Czytelników na naszej stronie www oraz na Facebook'u.
Jednocześnie uspakajamy: wszystkie terminy zwrotów wypożyczonych materiałów bibliotecznych przypadające w dniach 1-31 marca 2020 r. zostają przesunięte do końca kwietnia.

#zostańwdomu

Informacja

Podkategorie