Znajdź w serwisie

.

Dyskusyjny Klub Książki

Godziny otwarcia

Poniedziałek 11.00 - 19.00
Wtorek 9.00 - 16.00
Środa 11.00 - 19.00
Czwartek 9.00 - 16.00
Piątek 11.00 - 19.00
Sobota   (I i III m-ca) 10.00 - 15.00 

Z naszej galerii

PA291142.JPG.jpg

w.bibliotece.pl

Portal e-Usług bibliotecznych w.bibliotece.pl

Biblioteka Narodowa

NPRC 2021-2025

Wolne Lektury dostępne w katalogu online naszej biblioteki.

Dodatkowa usługa dla czytelników korzystających z katalogu on-line naszej biblioteki. Wyszukując lektury w naszym katalogu możemy skorzystać z pozycji oferowanych przez „Wolne Lektury”.
Projekt „Wolne Lektury” pozyskuje reprodukcje cyfrowe wykonane przez Bibliotekę Narodową, Bibliotekę Śląską i Bibliotekę Elbląską, odpowiednio przetwarza ich treść, a następnie udostępnia za darmo w sieci internetowej. W zbiorach tej biblioteki znajduje się ponad 2600 utworów, które trafiły do domeny publicznej i które zostały udostępnione w przyjaznych formatach, służących do odczytania w urządzeniach mobilnych oraz w internecie (m.in. pdf, mobi, epub, html). Są tam również dokumenty dźwiękowe, które można z powodzeniem odtwarzać w formie audiobooków. Dostęp do „Wolnych Lektur” jest możliwy z katalogu bibliotecznego on-line naszej Biblioteki, w którym informacje o zasobach zostały odpowiednio pogrupowane i zaindeksowane przez system biblioteczny, jednak sama treść „Wolnych Lektur” pozostała nienaruszona, aby nie naruszyć obowiązkowego prawa własności danych. Czytelnik, który przykładowo wpisze w wyszukiwarce „Dziady” uzyska informacje o zbiorach tradycyjnych, dostępnych w sieci bibliotek, oraz informację o dokumencie w formie elektronicznej. Jest to właśnie opis dzieła dostępnego z „Wolnych Lektur”, który można pobrać w całości lub we fragmentach w jednym z natywnych formatów dla e-czytników lub jako PDF.

 

 

https://blonie-bpg.sowa.pl/sowacgi.php?KatID=0&typ=repl&plnk=__tyt.ser_Wolne+Lektury&sort=byscore&view=1

 

BIBLIOTEKI NIECZYNNE DO ODWOŁANIA

Na podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii § 6 ust. 1 pkt. 2 oraz § 7 ust. 1 pkt. 1 zakaz prowadzenia działalności bibliotecznej zostaje wprowadzony do odwołania. 

Wszystkie placówki Biblioteki Publicznej Gminy Błonie będą zamknięte do odwołania. 


O nowych decyzjach powiadomimy Czytelników na naszej stronie www oraz na Facebook'u.
Jednocześnie uspakajamy: wszystkie terminy zwrotów wypożyczonych materiałów bibliotecznych przypadające w dniach 1-31 marca 2020 r. zostają przesunięte do końca kwietnia.

#zostańwdomu

Mała książka - wielki człowiek

 

Biblioteka Publiczna Gminy Błonie bierze udział w ogólnopolskiej kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek” realizowanej przez Instytut Książki oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Już ponad 100 małych czytelników odebrało w Bibliotece wyjątkowy prezent — książkę „Pierwsze czytanki dla…”

Zapraszamy kolejnych chętnych po wyprawki czytelnicze!

 

Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każde dziecko w wieku przedszkolnym (3-6 lat), które przyjdzie do biblioteki otrzyma
w prezencie Wyprawkę Czytelniczą
na dobry czytelniczy start.

W wyprawce dzieci znajdą książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego. W wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki. Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny zarówno dla bibliotek, jak również dla dzieci i ich rodziców.

 

 

Legimi w bibliotece

Dodatkowe kody dla czytelników do Legimi dzięki dofinansowaniu z Powiatu.

Od lutego 2020 roku biblioteki publiczne Powiatu Warszawskiego Zachodniego, w tym nasza, uruchamiają wypożyczalnię e-booków, czyli elektronicznych książek. Stało się to możliwe dzięki współpracy Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy – Biblioteki Głównej Województwa Mazowieckiego z Firmą Legimi oraz dofinansowaniu uzyskanemu z Powiatu Warszawskiego Zachodniego. Do wyboru jest ponad 60 000 tysięcy tytułów, w tym najnowsze publikacje rynkowe. E-booki można czytać bez limitu stron i tytułów, o ile korzysta się z bibliotecznego kodu. Wcześniej koniecznie należy założyć konto biblioteczne.

Katalogi, szczegóły techniczne oraz aktywacja kodu: https://www.legimi.pl/mazowieckie/

 

Informacja

Teatrzyk dla dzieci. Zapraszamy.

Podkategorie