Znajdź w serwisie

.

Dyskusyjny Klub Książki

Godziny otwarcia

Poniedziałek 11.00 - 19.00
Wtorek 9.00 - 16.00
Środa 11.00 - 19.00
Czwartek 9.00 - 16.00
Piątek 11.00 - 19.00
   

Z naszej galerii

3.jpg

w.bibliotece.pl

Portal e-Usług bibliotecznych w.bibliotece.pl

Biblioteka Narodowa

NPRC 2014-2020

Legimi - Maj

Od 4 maja wydajemy nowe kody do Legimi.  Aby zyskać dostęp: napisz mail na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. i podaj swój numer karty bibliotecznej. Tylko zapisani do biblioteki użytkownicy mogą pobrać kod – nie dokonujemy zapisów do biblioteki mailowo. Liczba kodów jest ograniczona, kody ważne są do końca miesiąca.

Zapraszamy !

 

 

 

Komunikat !!!

Szanowni Czytelnicy !

W związku z decyzją Premiera z dnia 29 kwietnia, o wprowadzeniu drugiego etapu znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19, Instytucje Kultury będą otwierane stopniowo i w różnym czasie, data 4 maja nie jest datą zobowiązującą. O konkretnym terminie decydować będzie organ prowadzący daną placówkę po konsultacji z powiatową stacją sanitarno-epidemiologiczną. My jesteśmy gotowi na otwarcie, czekamy na ostateczną decyzję. O dalszych krokach będziemy informować na bieżąco.
Termin zwrotu książek/audiobooków wypożyczonych w 2020 roku został przedłużony do 30 maja 2020 roku bez względu na termin otwarcia Biblioteki.

 

Biblioteki zamknięte do odwołania

Otwarcie bibliotek nastąpi w drugim etapie. Data wejścia w życie tego i pozostałych etapów znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19 będą ustalane na bieżąco na podstawie dynamiki nowych zachorowań.

Wolne Lektury dostępne w katalogu online naszej biblioteki.

Dodatkowa usługa dla czytelników korzystających z katalogu on-line naszej biblioteki. Wyszukując lektury w naszym katalogu możemy skorzystać z pozycji oferowanych przez „Wolne Lektury”.
Projekt „Wolne Lektury” pozyskuje reprodukcje cyfrowe wykonane przez Bibliotekę Narodową, Bibliotekę Śląską i Bibliotekę Elbląską, odpowiednio przetwarza ich treść, a następnie udostępnia za darmo w sieci internetowej. W zbiorach tej biblioteki znajduje się ponad 2600 utworów, które trafiły do domeny publicznej i które zostały udostępnione w przyjaznych formatach, służących do odczytania w urządzeniach mobilnych oraz w internecie (m.in. pdf, mobi, epub, html). Są tam również dokumenty dźwiękowe, które można z powodzeniem odtwarzać w formie audiobooków. Dostęp do „Wolnych Lektur” jest możliwy z katalogu bibliotecznego on-line naszej Biblioteki, w którym informacje o zasobach zostały odpowiednio pogrupowane i zaindeksowane przez system biblioteczny, jednak sama treść „Wolnych Lektur” pozostała nienaruszona, aby nie naruszyć obowiązkowego prawa własności danych. Czytelnik, który przykładowo wpisze w wyszukiwarce „Dziady” uzyska informacje o zbiorach tradycyjnych, dostępnych w sieci bibliotek, oraz informację o dokumencie w formie elektronicznej. Jest to właśnie opis dzieła dostępnego z „Wolnych Lektur”, który można pobrać w całości lub we fragmentach w jednym z natywnych formatów dla e-czytników lub jako PDF.

 

 

https://blonie-bpg.sowa.pl/sowacgi.php?KatID=0&typ=repl&plnk=__tyt.ser_Wolne+Lektury&sort=byscore&view=1

 

Kody do Legimi - kwiecień!

 Zadzwoń do biblioteki w godzinach od 9:00 - 13:00 lub napisz Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.. Warunkiem otrzymania kodu jest podanie nr. karty bibliotecznej. Nie robimy rezerwacji. Kody wydajemy według kolejności zgłoszeń do wyczerpania zapasu.

BIBLIOTEKI NIECZYNNE DO ODWOŁANIA

Na podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii § 6 ust. 1 pkt. 2 oraz § 7 ust. 1 pkt. 1 zakaz prowadzenia działalności bibliotecznej zostaje wprowadzony do odwołania. 

Wszystkie placówki Biblioteki Publicznej Gminy Błonie będą zamknięte do odwołania. 


O nowych decyzjach powiadomimy Czytelników na naszej stronie www oraz na Facebook'u.
Jednocześnie uspakajamy: wszystkie terminy zwrotów wypożyczonych materiałów bibliotecznych przypadające w dniach 1-31 marca 2020 r. zostają przesunięte do końca kwietnia.

#zostańwdomu

Podkategorie