Znajdź w serwisie

.

Dyskusyjny Klub Książki

Godziny otwarcia

Poniedziałek 11.00 - 19.00
Wtorek 9.00 - 16.00
Środa 11.00 - 19.00
Czwartek 9.00 - 16.00
Piątek 11.00 - 19.00
Sobota   (I i III m-ca) 10.00 - 15.00 

Z naszej galerii

pa3.jpg

w.bibliotece.pl

Portal e-Usług bibliotecznych w.bibliotece.pl

Biblioteka Narodowa

NPRC 2021-2025

Noc Bibliotek 2020

 

Mała Książka Wielki Człowiek 2020

Biblioteka Publiczna Gminy Błonie kontynuuje program „Mała Książka Wielki Człowiek”. W tym roku program obejmuje dzieci URODZONE W LATACH 2014-2017. Każde dziecko, w wieku od 3 do 6 lat, które zostanie zapisane do biblioteki, bądź już jest zapisane, otrzyma bezpłatną Wyprawkę Czytelniczą. Następnie podczas kolejnych wizyt w bibliotece, zakończonych wypożyczeniem książki, dzieci otrzymują specjalne naklejki. Każde dziecko, które uzbiera 10 naklejek otrzyma imienny Dyplom.

Kampania społeczna „Mała Książka – Wielki Człowiek” zachęca do wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Badania wykazują, że dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię. Nieodłącznym elementem czytania dzieciom w wieku przedszkolnym jest obecność rodzica/opiekuna, który nie tylko wciela się w książkowych bohaterów, ale staje się przewodnikiem w nowej przygodzie przeżywanej wspólnie z dzieckiem, budując tym samym relacje, które z całą pewnością zaowocują w przyszłości.

Zapraszamy do naszych bibliotek.

 

 

Legimi - Wrzesień

Nowe kody do Legimi już są dostępne.  Aby zyskać dostęp: napisz mail na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. i podaj swój numer karty bibliotecznej. Tylko zapisani do biblioteki użytkownicy mogą pobrać kod – nie dokonujemy zapisów do biblioteki mailowo. Liczba kodów jest ograniczona.

Zapraszamy !

 

 

Uwaga! Nowe godziny pracy biblioteki.

W związku z systematycznym znoszeniem przez rząd zakazów związanych z zagrożeniem Covid 19 rozszerzamy godziny otwarcia naszych placówek. Następnym krokiem będzie umożliwienie Czytelnikom wolnego dostępu do zbiorów biblioteki.

Zmiany zasad następować będą sukcesywnie, będziemy stosować Rekomendacje Biblioteki Narodowej i obserwować sytuację epidemiczną w naszej miejscowości, dlatego też zastrzegamy sobie możliwość ponownego skrócenia godzin otwarcia. Do odwołania wszelkie czynności dokonywane w Bibliotekach będą wykonywane z zachowaniem rygoru sanitarnego, a zwrócone zbiory kierowane będą na 5-dniową kwarantannę. O podejmowanych decyzjach informować będziemy na stronie www oraz na portalu społecznościowym.

 

W okresie od 8 czerwca do 31 sierpnia 2020 r. zapraszamy w godzinach:Biblioteka w Błoniu

Poniedziałek 12:00 – 19:00

Wtorek 9:00 – 16:00

Środa 12:00 – 19:00

Czwartek 9:00 – 16:00

Piątek 10:00 – 17:00

 

Filia w Górnej Wsi

Czwartek 10:00 - 18:00

Sobota ( II m-ca) 9:00 - 17:00

 

Filia w Passie

Wtorek, Czwartek 12:00 - 16:00

 

Filia w Radzikowie

Poniedziałek, Środa, Piątek 13:00 - 17:00

 

Filia w Bieniewicach

Poniedziałek 14:00 – 18:00

Środa, Czwartek 14:00 – 17:00

 

 

 

 

Lot w przestworzach z biblioteką.

Serdecznie zapraszamy do udziału w 2. edycji rodzinnego konkursu „Czytanie to latanie”, którego organizatorem jest Biblioteka Powiatowa dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego, we współpracy z bibliotekami publicznymi PWZ. Do udziału zachęcamy dzieci w wieku 7-13 lat, wraz z rodzicami/opiekunami. Zasady konkursu są bardzo proste. Wystarczy napisać  recenzję wybranej książki dziecięcej, a później przynieść ją do swojej biblioteki, lub wysłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.. Na prace czekamy do 30 września.

Nagrody sponsorują flyspot.pl i Radny Powiatu Warszawskiego Zachodniego Michał Gajewski (lot samolotem). Do wygrania  vouchery na widokowy lot samolotem nad powiatem warszawskim zachodnim oraz dwa swobodne loty w tunelu aerodynamicznym we Flyspot.

Czytanie uskrzydla, zatem do książek, do piór, do skrzydeł!

Więcej informacji oraz regulamin konkursu na stronie:  http://biblioteka.ozarow-mazowiecki.pl/czytanie-to-latanie/

 

 

 


 

 

Legimi - Czerwiec

Nowe kody do Legimi już są dostępne.  Aby zyskać dostęp: napisz mail na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. i podaj swój numer karty bibliotecznej. Tylko zapisani do biblioteki użytkownicy mogą pobrać kod – nie dokonujemy zapisów do biblioteki mailowo. Liczba kodów jest ograniczona, kody ważne są do końca miesiąca.

Zapraszamy !

Podkategorie