Znajdź w serwisie

.

Dyskusyjny Klub Książki

Godziny otwarcia

Poniedziałek 11.00 - 19.00
Wtorek 9.00 - 16.00
Środa 11.00 - 19.00
Czwartek 9.00 - 16.00
Piątek 11.00 - 19.00
Sobota   (I i III m-ca) 10.00 - 15.00 

Z naszej galerii

P1010962.jpg

w.bibliotece.pl

Portal e-Usług bibliotecznych w.bibliotece.pl

Biblioteka Narodowa

NPRC 2021-2025

Otwieramy biblioteki!

 

Zasady funkcjonowania Biblioteki Publicznej Gminy Błonie

na czas epidemii COVID-19 obowiązujące od dnia 30. 11.2020 r.

 

Na podstawie § 10 ust. 22 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 26 listopada 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii od 28 listopada do dnia 27 grudnia 2020 roku prowadzenie przez biblioteki publiczne i naukowe działalności polegającej na udostępnianiu zbiorów jest dopuszczalne pod warunkiem zapewnienia, aby w pomieszczeniu dostępnym dla osób korzystających ze zbiorów biblioteki przebywała jednocześnie nie więcej niż 1 osoba na 15 m² powierzchni takiego pomieszczenia, z wyłączeniem bibliotekarzy.

Biblioteka Publiczna Gminy Błonie oraz Filie wznawiają swoją podstawową działalność od dnia 30 listopada 2020 roku opartą na wypożyczeniach, jednak z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa, zarówno dla Czytelników jak i dla Bibliotekarzy.

Godziny otwarcia placówek bibliotecznych:

Biblioteka w Błoniu

Poniedziałek, Środa, Piątek 11:00 – 19:00
Wtorek, Czwartek 09:00 – 16:00

Filia w Górnej Wsi

Czwartek 10:00 - 19:00
Sobota (II miesiąca) 09:00 - 17:00

Filia w Passie

Wtorek, Czwartek 12:00 - 18:00 

Filia w Radzikowie

Poniedziałek, Środa 13:00 - 19:00
Piątek 13:00 - 17:00

Filia w Bieniewicach

Poniedziałek 14:00 – 18:00
Środa, Czwartek 14:00 – 17:00

 Zasady bezpieczeństwa 

  1. Ustala się limit osób przebywających w Bibliotece tj. 3 osoby wypożyczające z tym, iż rodzic/opiekun prawny może wejść do Biblioteki z maksymalnie trójką dzieci do lat 13. Dzieci powyżej 13 r.ż. są traktowane jako samodzielne osoby. Pozostali użytkownicy czekają na holu z zachowaniem bezpiecznej odległości 1,5 m. W filiach bibliotecznych udostępnianie zbiorów odbywać się będzie pojedynczo.
  2. Działalność bibliotek ze względów bezpieczeństwa będzie ograniczała się do przyjmowania zwrotów oraz wypożyczania książek. Czytelnicy nie będą mieli wolnego dostępu do księgozbioru i pomieszczeń bibliotecznych. Wypożyczenia będą się odbywały przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Punkt wypożyczenia będzie zabezpieczony pleksi.
  3. Przy wejściu do biblioteki będzie zapewniony płyn do dezynfekcji rąk.
  4. Zwrot książek będzie się odbywał wyłącznie w wydzielonym miejscu. Każda zwrócona książka obowiązkowo będzie przechodzić 5-dniową kwarantannę.
  5. Od osób korzystających z Biblioteki wymagane jest bezwzględnie zakrywanie twarzy maseczką ochronną, dezynfekowanie dłoni przy wejściu oraz zachowanie bezpiecznej odległości. Użytkownik bez maski nie zostanie obsłużony.
  6. Czytelnicy będą mogli zamawiać książki (telefonicznie, mailowo, przez konto w katalogu on-line) i odbierać je w wybranej placówce.
  7. Do odwołania nie będą się też odbywały spotkania, imprezy i wydarzenia w bibliotekach.
  8. Zamknięte będą czytelnie, nie będzie można korzystać z miejsca do pracy w bibliotece oraz z komputerów.

 

Dbajmy o nasze zdrowie, dbajmy o siebie nawzajem.

Dyskusyjny Klub Książki ON-LINE

Spotkanie Klubu odbyło się we wtorek 24 listopada 2020 w wirtualnej przestrzeni z uwagi na wzrost zachorowań i ostatnie obostrzenia sanitarne w kraju. Dyskusja dotyczyła książki „Czas kobiet”Jeleny Cziżowej.
Publikacja ta otrzymała nagrodę dla najlepszej książki w języku rosyjskim w 2009 roku „ROSYJSKI BOOKER 2009”
Autorka znakomicie pokazała, czym w ZSRR było życie zwykłych kobiet – tych nieuprzywilejowanych, stanowiących przecież większość społeczeństwa. Mężczyźni pozostają w głębokim tle, ewentualnie są traktowani dość instrumentalnie, jako ostatnia deska ratunku. W czasach kobiet według Czyżowej, nie ma bowiem miejsca ani na romantyczne porywy serca, ani na kobiecość; to czasy, kiedy nawet człowieczeństwo staje pod znakiem zapytania. Gorzka w wymowie opowieść, ale warta uwagi.
Książka wzbudziła wiele emocji i spotkała się z różnorodnymi opiniami członkiń klubu, którymi podzieliły się podczas spotkania.
Kolejne spotkanie już w grudniu. Książka na grudzień to "Dorośli" , autorstwa Marie Aubert 
 Więcej szczegółowych informacji podamy już niebawem. 
 
 

Noc Bibliotek 2020

 

Legimi - Wrzesień

Nowe kody do Legimi już są dostępne.  Aby zyskać dostęp: napisz mail na: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. i podaj swój numer karty bibliotecznej. Tylko zapisani do biblioteki użytkownicy mogą pobrać kod – nie dokonujemy zapisów do biblioteki mailowo. Liczba kodów jest ograniczona.

Zapraszamy !

 

 

Mała Książka Wielki Człowiek 2020

Biblioteka Publiczna Gminy Błonie kontynuuje program „Mała Książka Wielki Człowiek”. W tym roku program obejmuje dzieci URODZONE W LATACH 2014-2017. Każde dziecko, w wieku od 3 do 6 lat, które zostanie zapisane do biblioteki, bądź już jest zapisane, otrzyma bezpłatną Wyprawkę Czytelniczą. Następnie podczas kolejnych wizyt w bibliotece, zakończonych wypożyczeniem książki, dzieci otrzymują specjalne naklejki. Każde dziecko, które uzbiera 10 naklejek otrzyma imienny Dyplom.

Kampania społeczna „Mała Książka – Wielki Człowiek” zachęca do wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Badania wykazują, że dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię. Nieodłącznym elementem czytania dzieciom w wieku przedszkolnym jest obecność rodzica/opiekuna, który nie tylko wciela się w książkowych bohaterów, ale staje się przewodnikiem w nowej przygodzie przeżywanej wspólnie z dzieckiem, budując tym samym relacje, które z całą pewnością zaowocują w przyszłości.

Zapraszamy do naszych bibliotek.

 

 

Lot w przestworzach z biblioteką.

Serdecznie zapraszamy do udziału w 2. edycji rodzinnego konkursu „Czytanie to latanie”, którego organizatorem jest Biblioteka Powiatowa dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego, we współpracy z bibliotekami publicznymi PWZ. Do udziału zachęcamy dzieci w wieku 7-13 lat, wraz z rodzicami/opiekunami. Zasady konkursu są bardzo proste. Wystarczy napisać  recenzję wybranej książki dziecięcej, a później przynieść ją do swojej biblioteki, lub wysłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.. Na prace czekamy do 30 września.

Nagrody sponsorują flyspot.pl i Radny Powiatu Warszawskiego Zachodniego Michał Gajewski (lot samolotem). Do wygrania  vouchery na widokowy lot samolotem nad powiatem warszawskim zachodnim oraz dwa swobodne loty w tunelu aerodynamicznym we Flyspot.

Czytanie uskrzydla, zatem do książek, do piór, do skrzydeł!

Więcej informacji oraz regulamin konkursu na stronie:  http://biblioteka.ozarow-mazowiecki.pl/czytanie-to-latanie/

 

 

 


 

 

Podkategorie